Czym jest streaming video i jakie daje możliwości?

 Streaming video to bardzo nowoczesna i coraz bardziej popularna internetowa transmisja z konferencji, spotkania firmowego czy też międzynarodowego. W sytuacji, gdy wiele osób nie ma czasu na osobiste wyjazdy na różne konferencje i spotkania to streaking video jest doskonałym rozwiązaniem. Przyczynia się od również do promowania danej marki i umożliwia spotkanie zarówno organizatorów, jak i uczestników, niezależnie od miejsca, w którym się obecnie znajdują.

Czym jest streaming video i jakie daje możliwości?

Jak wykorzystać streaming video?

 

Streaming video to doskonała okazja do tego, aby dotrzeć nie tylko do osób znajdujących się w naszym bliskim gronie i z którymi mamy szansę się spotkać, ale pozwala nam dotrzeć do osób, które nie zawsze mogą brać udział w danej konferencji czy spotkaniu osobiście. Dzięki temu jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że o wiele więcej ludzi będzie chciało wziąć udział w konferencji, a często nawet taka osoba może zachęcić do udziału swoich znajomych i w ten oto sposób sprawia ona, że dana marka staje się bardziej popularna.

Rozwiązania techniczne i możliwości jakie oferują

 

W przypadku normalnej, standardowej transmisji wymagane są minimum jedna lub dwie kamery, które zagwarantują odbiór w dobrej jakości, najlepiej aby była to technologia Full HD. O wiele trudniejsza sytuacja pojawia się w przypadku transmisji internetowej, z którą nie poradzimy sobie bez pomocy fachowców.

Jeśli chcemy rozszerzyć jeszcze bardziej grono odbiorców naszej konferencji jest możliwość przygotowania specjalnej transmisji w kilku różnych językach i w ten oto sposób zapewniamy odbiorcom wybór odpowiadającego im języka, dzięki czemu ich zainteresowanie ową konferencją i streakingiem video wzrośnie.

Warto wspomnieć także o tym, że można dokonywać odbioru relacji z wydarzenia bezpośrednio na urządzenia mobilne oraz jest możliwość transmisji na popularnym portalu społecznościowym, jakim jest facebook. W ten oto sposób można nawet biernie, ale uczestniczyć w konferencji czy też danym spotkanie i nie jest to nic skomplikowanego, a wręcz wszechobecnie dostępnego niemal dla każdego. 

Dodatkowym atutem atreamingu jest to, że zapisany materiał tuż po spotkaniu czy konferencji może być podzielony na części, obrobiony, można oddzielić z niego poszczególne wystąpienia, uzupełnić wypowiedzi o tytuły lub ilustrujące plansze.

Co oferuje streaming video?

 

Nowoczesna technologia to ogromna szansa dla społeczeństwa, ponieważ pozwala ona na dużo większy zasięg danego wydarzenia poprzez udostępnianie różnych rzeczy on-line. W ten oto sposób liczba odbiorców wzrośnie wielokrotnie i wzbogaci się o użytkowników sieci, dla których nie będzie już takich problemów, jak brak czasu czy zbyt daleka odległość do pokonania. Dzięki możliwości nagrywania i rejestrowania konferencji, spotkań czy szkoleń mogą one posłużyć, jako materiały także po całym wydarzeniu i są one bardzo pomocne dla uczestników, jak i dla organizatorów. Biorąc pod uwagę szybkość i mobilność rozwijającego się młodego cyber-społeczeństwa jest to doskonałe rozwiązanie, dla młodych osób pełnych zapału, otwartych oraz interesujących się ciągle powstającymi, nowymi technologami. W przyszłości to głównie oni będą głównym odbiorcami tego rodzaju konferencji czy spotkań, dlatego owa tematyka nie jest i nie powinna być im obca, a wręcz powinni zrobić z niej pożytek w mniej lub bardziej oddalonej przyszłości. 

Co jest ważne przy...

W dzisiejszych czasach konferencje, spotkania biznesowe, wydarzenia kulturalne to...

Jak wybrać telebim, który...

Telebimy to nowość na polskim rynku, jednak co większe miasta i metropolie od...

Zobacz także

Partnerzy

regulatory temperatury i sterowniki do pieca co

Polecamy