Czym są tłumaczenia symultaniczne i na czym polegają?

Tłumaczenia symultaniczne to prostu tłumaczenia na bieżąco tego, co mówi dana osoba np. w trakcie konferencji Wyróżniają one się tym, że każdy ze słuchaczy dostaje komplet słuchawek, dzięki którym słyszy  tłumaczenie danej wypowiedzi bezpośrednio od tłumacza, który w tym czasie siedzi w pobliskiej kabinie i tłumaczy słowa, osoby, która wypowiada się we własnym języku.

Tłumaczenia symulacyjne

Tłumaczenia symultaniczne

 

Bardzo dużą popularnością cieszą się spotkania i konferencje, w których uczestniczy międzynarodowa publiczność czy też prelegaci z zagranicy. W takim wypadku organizatorzy powinni być przygotowani do tego, aby zagwarantować im idealne warunki do komunikacji. W związku z tym, wielu organizatorów konferencji decyduje się właśnie na system tłumaczeń symultanicznych, które są wręcz doskonałym i bardzo wygodnym rozwiązaniem.

 

Organizacja konferencji z wykorzystaniem systemu tłumaczeń symultanicznych

 

 

Jeśli organizujemy konferencje międzynarodową to naszym obowiązkiem jest zadbanie o choćby najmniejsze szczegóły, ponieważ to one przyczyniają się do tego, jaki uzyskamy efekt końcowy.

Dlatego przed wybraniem  usługi tłumaczenia symultanicznego, warto pamiętać o precyzyjnym opisaniu jego szczegółów, takich jak: liczba uczestników, ilość tłumaczonych języków, tematyka konferencji czy sposób nagłośnienia sali. Pozwolą one zbudować właściwe warunki i wybrać najlepszych profesjonalistów w danej dziedzinie. Bardzo istotne jest także wystarczająco wczesne przekazanie tłumaczom prezentacji oraz materiałów dotyczących konferencji. Zbliżona sytuacja jest w przypadku planu obrad, które są niezbędne przy rozplanowaniu pracy. Dodatkowo ważne jest też, aby wziąć pod uwagę możliwość udziału publiczności w dyskusji z prelegatem. Tłumacze, którzy są w kabinie słyszą wyłącznie wypowiedzi do mikrofonu – jeśli głos zabierają osoby spoza wyznaczonych prelegentów, powinno się umożliwić im dostęp do bezprzewodowych mikrofonów, tak, aby ich wypowiedzi miały możliwość zostać przetłumaczone.

 

Proces tłumaczenia

 

Najbardziej charakterystyczną i najkorzystniejszą rzeczą w tłumaczeniach symultanicznych jest wygoda, jaką mogą się cieszyć użytkownicy, którzy używają tych tłumaczeń w trakcie konferencji. Zwykle do tłumaczeń symultanicznych wykorzystywane są specjalne kabiny do tłumaczeń symultanicznych. Tłumacze, którzy są w środku tych kabin dokonują przekładu i za pomocą specjalnych odbiorników ze słuchawkami treść ta jest przekazywana słuchaczom. Oprócz tego w trakcie tłumaczeń symultanicznych używa się tzw. Infoportów czy też tłumaczeń na żywo, które mają zastosowanie zwykle, gdy mamy do czynienia z relacjami telewizyjnymi czy videokonferencjami.

Rynek ustnych tłumaczeń rozwija się bardzo szybko z powodu wzrastającego zapotrzebowania na tego rodzaju usługi, warto więc poświęcić czas na znalezienie firmy, która wzbudzi nasze zaufanie i dzięki doświadczeniu zapewni najwyższą jakość usług, która na pewno przełoży się na sukces całego przedsięwzięcia

Z punktu widzenia organizatorów jedną z najbardziej istotnych kwestii jest bezpieczeństwo przekazywanych informacji. Dlatego wybierając firmę, która zajmuje się tłumaczeniami dobrze jest zwrócić uwagę na poświadczenia bezpieczeństwa.. Kompetentni tłumacze doskonale sprawdzają się, kiedy wspierani są przez najwyższej jakości sprzęt – tylko optymalne nagłośnienie zagwarantuje niezakłócony przekaz. 

Który ekran projekcyjny...

Coraz częściej na aulach wykładowych, salach konferencyjnych, szkolnych czy...

Jak dobrze zorganizować...

       Konferencje to coraz bardziej popularne imprezy...

Zobacz także

Partnerzy

regulatory temperatury i sterowniki do pieca co

Polecamy