Jesteśmy obserwatorami historii. W niedzielę wystartowały pierwsze transakcje terminowe na bitcoinach, które jak zapisują niektórzy, mogą całkiem odmienić los kryptowalut. Oto bitcoin wszedł legalnie na giełdę. Stał się mainstreamowy. Zaciekawienie pierwszego dnia okazało się tak ogromne, że dwa razy niezbędne było zatrzymać handel z powodu dokonania limitów zmian cen.

Cboe Global Markets umieściła transakcje terminowe na bitcoiny. Tym samym, ta zespół giełd z Chicago, zostanie pierwszą, która dopuści do obrotu bitcoinowe futuresy (rodzaj kontraktu). Dodatkowo w grudniu ze swoją propozycją ruszy CMB Group, konkurent Cboe, a Nasdaq szykuje się do utworzenia bitcoinowych kontraktów terminowych w trzecim kwartale 2018 roku.

Kurs bitcoina po transakcjach terminowych na giełdzie w Chicago

Produkt proponowany przez Cboe umożliwi inwestorom obstawiać zakłady odnośnie prognozowanej wartości bitcoina, która będzie określana wedle notowań na giełdzie Gemini, założonej przez dwóch braci Winklevoss. Wielu uważa, że te futuresy utworzą dojście na obszerny udział w rynku wirtualnego pieniądza zarówno na Wall Street, jak i u inwestorów indywidualnych.

I tak się poniekąd stało. Cboe dwa razy zawiesiło dzisiaj z rana handel transakcjami bitcoina po przyroście o 10 proc., a potem o 20%. Przestoje trwały kilka minut, co miało przynieść moment na opanowanie inwestorom.

Debiut kontraktów przesunął także wartość BTC. Z weekendowego dołka poszybowała ona w ciągu ostatnich godzin w górę o blisko 20 proc. Holger Zschaepitz, reproter ekonomiczny „Die Welt”, spostrzega nawet, że pozorny pieniądz może stać się innowacyjnym złotem dla millenialsów. Podczas gdy wycena kryptowaluty wzrastała, na wartości tracił żółty kruszec oraz srebro.

Transakcje terminowe na BTC

Cała historia bitcoina z amerykańską giełdą to jednak debiut realnej rewolucji. Prezes Cboe, Chris Concannon, już zasugerował, że na celowniku mogą się znaleźć kontrakty terminowe na inne kryptowaluty.

Inwestycja w Bitcoin

Należałoby więc zaciekawić się inwestycją w kryptowaluty. pośród wielu platform ułatwiających inwestowanie, znalazła się jedna która przykuła naszą zainteresowanie to Polska platforma BitBay. Naszym zdaniem jest to profesjonalna i równolegle intuicyjna giełda umożliwiająca kupno i sprzedaż BTC, ETH, BCH, Litecoin, Lisk oraz innych kryptowalut. Od jej powstania w roku 2014 do dnia dzisiejszego firma uzyskała międzynarodowy sukces tylko z Polskim kapitałem. Reasumując BitBay Giełda jest godną uwagi platformą aby otworzyć się na przygodę z krypto walutami. Szybka i niezwykle prosta rejestracja BitBay i weryfikacja BitBay pozwoli Wam zanurzyć się w świat walut wirtualnych w kilka kliknięć. Aby poznać zdanie osób korzystających z platformy zapraszamy do zakładki BitBay Opinie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here