Jak wybrać telebim, który będzie najlepszy oraz bezawaryjny?

Telebimy to nowość na polskim rynku, jednak co większe miasta i metropolie od kilku lat zaczynają przekonywać się do tego przedsięwzięcia. Powoli telebimy stają się coraz bardziej rozpoznawalną częścią składową infrastruktury wielkich metropolii. Dzięki temu duże miasta wydają się być bardziej nowoczesne i nabierają nowego charakteru. Metropolie wyposażone w telebimy uznawane są za bardziej prestiżowe, a co za tym idzie i popularne, ludzie chętnie przybywają do takich miejsc.

Jak wybrac telebim?

Nie ważne czy pada deszcz, śnieg czy świeci słońce – telebimy są obecnie tak skonstruowane, dzięki ciągle rozwijającego się technologii LED, aura pogodowa nie ma żadnego wpływu na prace ekranów diodowych. Jest to bardzo dużym plusem telebimów, które przecież są niesamowicie istotnym czynnikiem, jeśli chodzi o finansowanie i promowanie miasta. Wyświetlanie treści reklamowych na ogromnych telebimach sprawia, że coraz więcej producentów jest nimi zainteresowanych, bo jest szybka i bardzo efektowna reklama.

Telebimy to doskonały nośnik przekazu informacji i jedno z wielu nowoczesnych technik marketingowych. W związku z tym telebimy możemy spotkać nie tylko w samym centrum miasta, ale także i na stadionach, w trakcie różnych koncertów oraz w teatrze, gdzie używane są jako oświetlenie sceniczne.

Długo można by wymieniać korzyści, jakie przynosi zakup telebimu. Czym jednak należy kierować się dokonując wyboru telebimu? Jak wybrać produkt dobrej jakości i zadbać o dobre oświetlenie? Cóż, jeśli chodzi o sprawę oświetlenia to najbardziej wyróżniającą się cechą telebimu jest tak zwany pitch. Liczony on jest w milimetrach i określa odległość środka jednego piksela od piksela sąsiadującego.

Tak więc właściwy wybór takiego parametru ma z pewnością spore znaczenie wówczas, gdy zdajemy sobie sprawę już gdzie nastąpi montaż telebimu. Jak również jakie będzie jego przeznaczenie. Obniżenie jego wartości sprawia wzrost zagęszczenia pikseli w ekranie, a także jego większą szczegółowość. Zasadą jest, iż pitch 30-40 jest odpowiedni do wyświetlania wizualizacji lub treści reklamowych, ale na przykład pitch 16-25 to właściwie najbardziej optymalne rozwiązanie do emisji zewnętrznych realizacji reklamowych. Bardzo istotne jest jak rodzaj diod LED jest używany.

Jeśli mamy do czynienia z diodami chińskimi to ich plusem jest niska cena, ale znaczącym minusem jest bardzo mała sprawność.  Tego typu modele mają sprawdzony amperaż, co decyduje o awaryjności diod LED, gdyż ich czas użycia obniża nawet kilkakrotnie. Jednocześnie charakteryzują się one małą jasnością przy identycznym natężeniu prądu. Jednocześnie, Kolejnym problemem, który możemy spotkać przy takich telebimach są różnice temperatury światła białego, widoczne są one jako przebarwienia ekranu.

Reasumując telebim to inwestycja, która może przynieść bardzo wiele korzyści, ponieważ jest to coraz bardziej popularne i dochodowe narzędzie marketingu. Jeśli jednak dokonując zakupu nie weźmie się pod uwagę jakości diod i za wszelką cenę będzie chciało się oszczędzić to można się szybko rozczarować. Aby osiągnąć korzystny efekt, należy najpierw zainwestować w lepszą jakość.

Jak wybrać odpowiedni...

Telebimy to coraz bardziej popularna część architektury w dużych miastach oraz w...

Jaki sprzęt przygotować...

Konferencje to nie tylko sala pełna ludzi, bufet z poczęstunkiem ale także...

Zobacz także

Partnerzy

regulatory temperatury i sterowniki do pieca co

Polecamy