Który telebim LED najlepiej nadaje się na reklamę?

     Coraz częściej w dużych miastach można spotkać się z wielkimi telebimami, na których emitowane są reklamy. Wyświetlacze diodowe oferują nowoczesną reklamą zewnętrzną i są doskonałym pomysłem na biznes w branży marketingowej. Wiąże się to z tym, że reklama na telebimie jest o wiele bardziej skuteczna i przyciąga większą ilość odbiorców niż statyczna reklama umieszczona ma billboardzie czy na plakacie. Jednak z zakupem telebimu wiążą się bardzo duże wydatki, dlatego należy wcześniej zastanowić się nad tym, jaki rodzaj telebimu chcemy nabyć, w którym miejscu go umieścić oraz jak go zamontować. Poniżej znajduje się krótki poradnik dotyczący tego, czym się należy kierować wybierając nośnik oraz miejsce.

Który telebim LED

Którą firmę wybrać?

 

Obecnie na rynku jest bardzo dużo firm produkujących telebimy, pytanie więc brzmi, którą z nich wybrać? Przeważająca ilość firm oferuje chińskie ekrany w całości sprowadzane z Chin. Oczywiście, jak łatwo się domyślić będą to telebimy tańsze cenowo, jednak o wiele trudniej będzie dostać do nich części zamienne czy skontaktować się z jakimkolwiek serwisem. Dlatego dobrze jest wcześniej sprawdzić ile lat dana firma istnieje na rynku, od ilu lat zajmuje się sprzedażą ekranów LED i czy posiada własne nośniki na których sprzedaje reklamy.

Oprócz tego warto pomyśleć o firmie, która ma zbudowaną bazę ekranów. Dzięki temu jest możliwość szybkiego dotarcia z naszym ekranem do reklamodawców. Najlepiej by było gdyby prowadziła ona ogólnopolską sieć sprzedaży reklam na telebimach, a jej nośniki są powszechnie rozreklamowane.

Można to sprawdzić w bardzo prosty sposób, za pomocą przeglądarki Google. Należy wpisać w wyszukiwarkę frazę np. Kraków Warszawa Kielce Telebim, a następnie wybrać duże miasto, w których taka sprzedaż może być prowadzona, ponieważ jest duża konkurencja. W ten oto sposób nabierzemy pewności, że dana firma jest sprawdzona, prawdziwa oraz nie pozostawia klientów samych sobie.

Jak wybrać telebim?

 

Wiele osób szuka odpowiedzi na to pytanie, a każda odpowiedź jest inna. Generalnie przyjmuje się jedno proste założenie – nie istnieje coś takiego, jak tani i dobry telebim. Jest to bardzo duża inwestycja, a co za tym idzie, jeśli chcemy osiągnąć pożądany efekt nie ma sensu na niej oszczędzać.

Warto zastanowić się nad rodzajem rozdzielczości, która jest uzależniona od tzw. Plamki. Obecnie na rynku można spotkać się z telebimami od pitch 25 do pitch 12. Im wartość jest mniejsza tym metr kwadratowy wyświetlacza ma większą rozdzielczość, dzięki czemu obraz jest bardziej wyraźny z bliskiej odległości. Jednak wraz z większą rozdzielczością idzie większe zużycie energii oraz koszt metra kwadratowego ekranu.

Oprócz tego, jeśli kupimy telebim LED w technologii 2RGB, który posiada funkcję piksel-bis plamka pomniejszy się dwukrotnie, a rozdzielczość powiększy dwa razy. Dzięki czemu obraz będzie bardzo wyraźny i pełen szczegółów.

Miejsce

 

Jeżeli chodzi o miejsce umieszczenia wyświetlacza LED doskonale sprawdzają się skrzyżowania, ronda, deptaki oraz pobliża centrów handlowych. Dobrze wziąć też pod uwagę otoczenie, które znajduje się wokół ekranu. Generalnie ważne jest aby było to miejsce, w którym jest duży ruch samochodowy, pieszy oraz komunikacji miejskiej. Zwykle sprawdzone okazują się miejsca, w których znajdują się już billboardy.

Czym są tłumaczenia...

Tłumaczenia symultaniczne to prostu tłumaczenia na bieżąco tego, co mówi dana...

Co jest ważne przy...

W dzisiejszych czasach konferencje, spotkania biznesowe, wydarzenia kulturalne to...

Zobacz także

Partnerzy

regulatory temperatury i sterowniki do pieca co

Polecamy