Jak się zachować po kolizji – pomoc drogowa Szczecin

Świat niestety jest przepełniony mnóstwem różnych wypadków. Mają miejsce one częstokroć w różnorakich branżach. Niestety transport jest przepełniony tego rodzaju przykrych zdarzeń. Wypadki drogowe to jedne z częstokroć występujących sytuacji. Ofiarami takich zdarzeń często są kierowcy samochodów, pasażerowie, osoby piesze, osoby podróżujące rowerami, robotnicy drogowi oraz budowlani. Każdy kto włącza się w ruch drogowy jest narażony na zagrożenie, dlatego na drodze panuje zasada ograniczonego zaufania. W chwili jakiejś kolizji konieczna jest auto pomoc 24h Szczecin. Podstawowym zadaniem pomocy drogowej jest przede wszystkim transport a także holowanie aut które uległy jakiejś awarii lub kolizji. Przewożą oni samochody do warsztatów samochodowych, ubezpieczalni, serwisów lub różnorakich pozostałych miejsc które wskazane zostały poprzez właścicieli aut.

Na czym polega holowanie

Autoholowanie polega na holowaniu przy pomocy specjalistycznych pojazdów – tak zwanej lawety. Lawety są zaopatrzone w żółte sygnały ostrzegawcze, powinno się je także należycie zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Częstokroć użytkuje się specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a samochód wciąga się przy użyciu elektrycznej lub spalinowej wciągarki. Lina stalowa potrafi udźwignąć samochód ważący nawet kilka ton. Specyfika wszelkich wypadków, które bardzo często potrafią zaszokować nas swoją formą zmusza firmy które zajmują się pomocą drogową do rozwijania się a także powiększania swoich możliwości.

Polecamy – http://kazauto.pl/aktualnosci/

Pomoc drogowa – jak zachować się w sytuacji wypadku

Na świecie dzieją się bardzo dziwne i niezwykle trudne do okiełznania wypadki, które wraz z rozwijającą się cywilizacją a także technologią bardzo ciężko zoptymalizować. Uczestnicząc w wypadku drogowym warto zachować zimną krew oraz zawsze posiadać przy sobie kontakt do pomocy drogowej. Niestety nigdy nie wiemy co może się przydarzyć, szczególnie gdy wybieramy się w daleką podróż. Trzeba pamiętać o tym, że w sytuacji jakiegoś wypadku czy kolizji nie możemy przestawiać samodzielnie samochodu. Jedyne co można zrobić (jeśli posiadamy taką możliwość) to zabezpieczyć miejsce wypadku drogowego trójkątem ostrzegawczym według wszystkich zasad kodeksu drogowego. Następne kroki postępowania to oczywiście zawiadomienie policji, pogotowia – jeśli jest taka potrzeba i jeżeli zdołamy to udzielamy pomocy poszkodowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here