Rate this post

Kitesurfing jest to sport ekstremalny, odmiana surfingu

Nawiązuje technicznie do wind-surfingu, mimo podobieństw technicznych wyróżnia się drastycznie w sposobie oraz prowadzeniu deski. W Kitesurfingu deskę prowadzi się tak jak podczas pływania na falce, na krawędzi mocno ostrząc, w windzie natomiast deska pływa płasko. Sport uprawiany jest na zalewach jak i wyspach. W Naszym kraju Kitesurfing zazwyczaj można zauważyć w pobliżu zachodnio pomorskim nieopodal Szczecina i Wolina oraz w okolicy zatoce Gdańskiej w okolicy Władysławowa, Jastarni czy Chałup.

kitesurfing sklep

Kitesurfing sprzęt

Bar do kitesurfingu, zazwyczaj wytworzony ze stopów plastików lub włókien węglowych, Przymocowane są do niego czterech lub 5 linek o wielkości ok. kilkudziesięciu metrów, linek Depowera, służącej do regulacji siły latawca i Chicken Loopa, obręcz trzymająca bar do trapezu.

DESKI KITEDeska do kitesurfingu robione z aspiracją do kitesurfingu posiadają wielkość od 0,8 do 4 m TYPY DESEK DO KITE TT – deski przystosowane do pływanie w dwóch kierunkach, gdzie początek i koniec deski wyglądają tak samo Deski WAVE – deski te wyglądem przypominające deski surfingowe, zaopatrzone o mocowania na stopy – paseczki zapewniające przyczepność deski z nogami surfera. Wykorzystywane do pływania po falach, wyścigów oraz rekordów szybkości. Deski do kitesurfingu utrzymują się samoistnie na wodzie, ale mogą zatonąć pod masą kiteboardera. W Czasie halsowania utrzymują się na powierzchni dzięki sile ciągu latawca. Odpowiedni styl deski, szerokość i typ dobiera się do ciężaru, umiejętności i upodobań kitesurfera. Kite, służący za źródło energii ciągnącej, zazwyczaj ma powierzchnię od kilku do ponad dwudziestu metrów kwadratowych (wymiar jest widoczny zazwyczaj na zewnętrznej części latawca podany w metrach do kwadratu). Im większy latawiec, tym większa jego moc.

Zawodowi kajciarze posiadają cztery latawce w różnych wielkościach i używają ich w zróżnicowanych warunkach wiatrowych. Większy latawiec kite przeważnie używają kite surferzy ciężcy i ci gdy wiatr słabnie, latawic mały – osoba, kitesurferzy lżejsi, oraz gdy wiatr jest bardzo silne. Odpowiednie dobranie latawca pozwala zachować optymalne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here