Rate this post

Kitesurfing dla każdego miłośnika oceanów

Niewątpliwie każdy fan wrażeń w lecie rozmyśla, co zrobić aby otrzymać zastrzyk adrenaliny. Takim jednym ze sposobów na letnie spełnienie się w ekstremalnych sportach jest bez wątpienia kitesurfing.

Kitesurfing jest to sport, gdzie jesteśmy ciągnięci na wyciągu, za łodzią albo na przeznaczonym do tego latawcu płyniemy na desce, jednocześnie wykonując mistrzowskie akrobacje. Żeby rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem, będziemy mogli zapisać się na zajęcia dla osób początkujących. W większych miastach leżących przy różnego rodzaju zbiornikach wodnych, bardzo często znajdziemy specjalne szkoły. Naukę zaczynamy na odpowiednich wyciągach, dzięki równej prędkości poruszania się na nich, to najłatwiejszy sposób na wyuczenie się wszystkich podstawowych umiejętności. Na starcie nikt nas nie zmusza, aby odwiedzać sklep ze sprzętem do kitesurfingu, możemy wypożyczyć go w szkółce w której to będziemy szlifować nasze umiejętności. W momencie gdy będziemy znali już kluczowe podstawy będziemy mogli zastąpić wyciąg na prawdziwy latawiec do kitesurfingu. To nieco trudniejszy poziom tej zabawy. Wiatr nie jest stabilny, bardzo rzadko się zdarza żeby wiał z równą prędkością oraz w tym samym kierunku poprzez zdecydowaną większość czasu, jednak umożliwia uniesienie się wraz z latawcem do kiterusrfingu w powietrze. I to przy tym etapie będziemy szkolić się bardziej zaawansowanych akrobacji. Używanie latawca do kitesurfingu umożliwi niezwykle wysokie skoki. Najlepsi pasjonaci tego sportu potrafią wznieść się nad wodę dosłownie na wysokość kilkunastu metrów.

Dużą zaletą jest to że kitesurfing możemy uprawiać w zasadzie wszędzie gdzie znajdziemy odpowiedniej wielkości jezioro. Jednakże Trapez kitesurfing w w znacznej większości miast albo w ich sąsiednim otoczeniu na pewno znajdziemy wyciągi, które pracują w ciepłe dni, pozwalające na niesamowitą zabawę w czasie sezonu letniego.
Do uprawiania kitesurfingu potrzebujemy głównie specjalnej deski do kitesurfingu oraz jest ona często kupowana jako pierwsza. Niewątpliwie warto również wyposażyć się w specjalną piankę pływacką za sprawą której będziemy znacznie lepiej zabezpieczeni od zimna w nieco chłodniejsze dni. Jednak jak właściwie każdy sport kitesurfing również niesie ze sobą różne niebezpieczeństwa urazów. Dodatkowo jako dyscyplina uprawiana na wodzie związana jest także z ryzykiem utonięcia dlatego zawsze musimy mieć też włożoną odpowiednią kamizelkę i kask.

Partnerski serwis :

sklep kite
i
Airush kitesurfing

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here